Fire DigiEgg: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 141: | Line 141: | ||
{| | {| | ||
| colspan="2"|'''Rewards:'''||'''Amount'''||'''Chance''' | | colspan="2"|'''Rewards:'''||'''Amount'''||'''Chance''' | ||
|- | |||
|[[File:Attribute.png]]||AP Attribute Rank D||1 ×||Common | |||
|- | |||
|[[File:Magical_Ruby.png]]||Magical Ruby VII||1~2 ×||Common | |||
|- | |||
|[[File:Magical_Ruby.png]]||Magical Ruby VI||1 ×||Common | |||
|- | |- | ||
|[[File:Nothing.png|link=]]||Nothing||-||Common | |[[File:Nothing.png|link=]]||Nothing||-||Common |
Revision as of 04:47, 14 May 2017
Rank 1
Scannable DATA Rank1/DATA
Refund: | 50 | |
Scanning Cost: | 125 |
Rewards: | Amount | Chance | |
Fire Low Class DATA | 1 × | 100% |
Dropped by: | Candlemon |
DemiMeramon | |
Meramon |
Scannable DATA Rank1/Low Class
Refund: | 8 | |
Scanning Cost: | 20 |
Rewards: | Amount | Chance | |
Stick Bread | 1 × | Common | |
Red Bean Bread | 1 × | Common | |
Small Vitamin A | 1 × | Common | |
Nothing | - | Uncommon |
Scannable DATA Rank1/Super Class
Refund: | 30 | |
Scanning Cost: | 75 |
Rewards: | Amount | Chance | |
Magical Ruby I | 1~2 × |
Dropped by: | Candlemon (Silver Lake) |
Rank 2
Scannable DATA Rank2/Low Class
Refund: | 26 | |
Scanning Cost: | 65 |
Rewards: | Amount | Chance | |
Cream Bread | 1 × | Common | |
Red Bean Bread | 1~3 × | Common | |
Small Vitamin B | 1 × | Common | |
Small Vitamin C | 1~3 × | Common | |
Magical Ruby II | 1 × | Rare | |
Nothing | - | Rare |
Rank 7
Scannable DATA Rank7/Low Class
Refund: | 542 | |
Scanning Cost: | 1 355 |
Rewards: | Amount | Chance | |
DS Disk G | 1~3 × | Common | |
DS Disk H | 1 × | Common | |
HP Disk H | 1 × | Common | |
HP Disk G | 1 × | Common | |
Magical Ruby VII | 1 × | Common | |
Nothing | - | Uncommon |
Dropped by: | Meramon (Digimon Maze B2) |
Scannable DATA Rank7/High Class
Refund: | 730 | |
Scanning Cost: | 1 825 |
Rewards: | Amount | Chance | |
AP Attribute Rank D | 1 × | Common | |
Magical Ruby VII | 1~2 × | Common | |
Magical Ruby VI | 1 × | Common | |
Nothing | - | Common |
Dropped by: | Meramon (Digimon Maze B2) |
Scannable DATA Rank7/Super Class
Refund: | 918 | |
Scanning Cost: | 2 295 |
Rewards: | Amount | Chance | |
DF Attribute Rank C | 1 × | Common | |
VB [HP] Chipset Lv6 | 1 × | Common | |
VB [DS] Chipset Lv6 | 1 × | Common | |
Nothing | - | Common |
Dropped by: | Meramon (Digimon Maze B2) |
See also
Aquatic DigiEgg | Devil DigiEgg | Insect DigiEgg | Mutant DigiEgg |
Beast DigiEgg | Dragon DigiEgg | Plant DigiEgg | Rock DigiEgg |
Bird DigiEgg | Fire DigiEgg |